اولین تراشه ۸ هسته‌ای اینتل برای رایانه‌های رومیزی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۹

اینتل خط تولید جدیدی را برای تراشه‌های Core i7 خود راه‌اندازی کرده و برای اولین بار تراشه‌های هشت هسته‌ای برای رایانه های رومیزی طراحی کرده است.

به ایتنا از فارس به نقل از وی تری، این پردازند‌ه‌ها در اصل برای استفاده علاقمندان به بازی های ویدیویی طراحی شده اند، اما در آینده به طور گسترده در workstation ها هم به کار گرفته خواهند شد.

این تراشه‌ها با عنوان Core i7 Extreme Edition و اسم کد Haswell-E اولین سری از تراشه‌های رایانه های رومیزی هستند که از حافظه‌های DDR4 پشتیبانی می‌کنند.

در تراشه‌های ۲۲ نانومتری مذکور از ۲.۶ میلیارد ترانزیستور استفاده شده که نسبت به تراشه های ۴ هسته ای تا ۷۹ درصد عملکرد بهتری دارند. سرعت این تراشه ها به ۳ تا ۳.۵ گیگاهرتز می رسد.

اینتل پیشتر تراشه‌های Core i7-5930K و Core i7-5820K را هم روانه بازار کرده بود که از نوع شش هسته‌ای بوده و از سرعت ۳.۵ و ۳.۳ گیگاهرتزی برخوردار بودند. قیمت تراشه‌های هشت هسته‌ای جدید اینتل به ترتیب برای Core i7-5960X، Core i7-5930K و Core i7-5820K ، ۹۹۹، ۵۸۳ و ۳۸۹ دلار اعلام شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد این تراشه‌ها برای تدوین تصاویر ویدیویی حرفه‌ای و تهیه تصاویر سه بعدی تا ۲۰ و ۳۲ درصد عملکرد بهتری دارند. گفتنی است رقیب اینتل یعنی AMD اولین تراشه هشت هسته‌ای خود برای رایانه های رومیزی را به نام AMD FX در سال ۲۰۱۱ عرضه کرده بود.

برچسب ها :
دسته بندی ها :

دیدگاه ها بسته شده اند.

برخی از مشتریان