اپل در میان سه فروشنده برتر کامپیوترهای سازمانی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۳

مک‌بوک‌ها در بازار تجاری هم مانند بازار مصرف‌کننده وضعیت مناسبی دارند و اپل را در میان سه فروشنده‌ی برتر در کنار دل و HP جای می‌دهند.

گزارش‌های متعدد نشان می‌دهد اپل می‌تواند از فرایند جایگزینی سیستم‌‌های کامپیوتر مبتنی بر ویندوز ۷ بهره‌برداری خوبی داشته باشد. در میان سازمان‌هایی که به‌دنبال جایگزین برای کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز قدیمی هستند، آیپد به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در دسته‌ی تبلت محسوب می‌شود و برای خرید کامپیوترهای شخصی سازمانی هم مک‌بوک در جایگاه برترین‌ها قرار دارد.

کارشناسان دنیای فناوری پیش‌بینی می‌کنند که شرکت‌ها به‌مرور به‌سمت پیاده‌سازی فناوری‌های ناهمگن پیش می‌روند. به‌بیان دیگر آن‌ها سرورهای اختصاصی را با سرویس‌های ابری، گوشی آیفون، آیپد و دستگاه‌های مبتنی بر مک و ویندوز ترکیب می‌کنند. با افزایش اهمیت و نقش داده در فناوری‌های مرتبط با کسب‌وکار و رویکردهای مبتنی بر موبایل در سمت کاربر، نیازهای حوزه‌ی IT نیز با سرعت بالایی تغییر می‌کند.

نرخ بالای تحول دیجیتال در بسیاری از کسب‌وکارها، آن‌ها را ملزم می‌کند تا برای وظایف کلیدی خود از سرویس‌های ابری استفاده کنند. آن‌ها اکنون باید راهکارهای متعدد و متفاوت را به‌کار بگیرند و در این مسیر برخی اوقات به پیمانکارهایی برای هماهنگ کردن سیستم‌ها نیاز دارند. درنتیجه‌ی تمامی تغییرهای مذکور، جریانی در دنیای کسب‌وکار ایجاد شد تا برخی از زیرساخت‌های کلیدی توسط فروشنده‌های متفرقه‌ی چابک‌تر و مقیاس‌پذیرتر تأمین شود.

جریان کنونی، نیازهای IT را در حوزه‌ی تجاری تغییر می‌دهد. به‌بیان دیگر امروز ترکیب کردن محیط‌های پلتفرمی گوناگون با یکدیگر، بسیار آسان‌تر خواهد بود. چنین جریانی بسیار عالی محسوب می‌شود، چون می‌توان نیازهای نیروی انسانی کنونی را نیز آسان‌تر برطرف کرد؛ نیرویی که برخی اوقات‌ به‌دنبال ابزارهای کاری آسانی است که مانند گوشی آیفون، تجربه‌ی کاربری روان داشته باشد.

Changewave در جدیدترین گزارش خود ادعا می‌کند که اپل و دل، اکنون در رتبه‌های برتر  تأمین تبلت و کامپیوتر‌های سازمانی قرار دارند. گزارش می‌گوید اگرچه خرید تبلت‌ها در روندی تقریبا ثابت ادامه پیدا می‌کند (و آیپد اپل با فاصله‌ای زیاد در رتبه‌ی اول قرار دارد)، خرید کامپیوترهای شخصی نیز با روند روبه‌رشدی ادامه دارد. به‌علاوه سازمان‌ها در فصل گذشته بیش‌ازپیش به‌دنبال خرید لپ‌تاپ و کامپیوترهای رومیزی جدید بوده‌اند. لپ‌تاپ‌ها بیش از کامپیوترهای رومیزی خواهان داشته‌اند، چون کسب‌وکارها بیشتر به‌سمت تجربه‌های موبایل پیش می‌روند.

گزارش منتشرشده ادعا می‌کند که دل در رتبه‌ی اول تقاضای خرید کامپیوترهای رومیزی قرار دارد. HP و اپل، جایگاه‌های بعدی را به خود اختصاص می‌دهند. IDC قبلا روندی مشابه را پیش‌بینی کرده بود. در خرید لپ‌تاپ‌ها نیز اپل و HP آماری نزدیک به هم دارند و باز هم دل در رتبه‌ی اول قرار می‌گیرد.

دیدگاه ها بسته شده اند.

برخی از مشتریان