ماهواره ایرانی ظفر در مسیر پرتاپ

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۰

خبرها حاکی از آن است که ماهواره بر سیمرغ و ماهواره ظفر در پایگاه امام خمینی سمنان مستقر شده اند و عملیات برای آماده سازی پرتاب در حال انجام است. زیر ساخت های مورد نیاز در این پایگاه فضایی آماده شده است. این عملیات آماده سازی در قالب ۳۰ تیم و ۲۰۰ فرآیند بهمراه ارتباط با ۶ استان انجام گرفته است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک‌نیوز، رئیس سازمان فضایی ایران، براری، از حضور بیش از ۱۰۰ خبرنگار در پایگاه فضایی امام خمینی خبر داد و گفت : تعداد زیادی از دانشجویان و دانش آموزان المپیادی نیز از سایت ماهدشت این پرتاب را شاهد خواهند بود. مردم نیز می تواندد بطور لحظه ای این ماهواره را در سایت فضاجو رصد کنند. این سایت توسط دانشجویان ایرانی و برای ردیابی لحظه ای ماهواره ظفر راه اندازی شده است.

وبشایت فضاجو با دو آدرس http://fazajoo.com و http://fazajoo.ir و بدون نیاز به سایت های خارجی در دسترس عموم قرار دارد. وی با اشاره به ارتقاء بخش های مختلف زیرساخت ماهواره ای درطی ۶ سال در کشور گفت : اکنون شمارش معکوس برای پرتاب ماهواره ظفر آغاز شده است. سخن‌گوی فضایی وزارت دفاع نیز با اعلام تحقیقاتی بودن ماهواره گفت که این ماهواره گام های مهم تحقیقاتی و فناورانه را خواهد برداشت و در صورت موفقیت تصمیمات مهم دیگری برای ادامه روند کار گرفته خواهد شد. پرتاب ماهواره ظفر بهمراه تکنولوژی های پیشرفته است و به همین دلیل شرایط پیچیده ای برای پرتاب دارد

برچسب ها :
دسته بندی ها :

دیدگاه ها بسته شده اند.

برخی از مشتریان