مقالات
تعمیر دستگاه کارتخوان

تعمیر کارتخوان

چه زمانی به تعمیر کارتخوان نیاز داریم؟

یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است هر کسب‌وکاری به آن دچار شود، خرابی کارتخوان است. در صورتی که کارتخوان شما با مشکلات متعددی روبه‌رو شد، باید هر چه سریع‌تر نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. در این صورت دیگر زمان شما نیز هدر نخواهد رفت و می‌توانید هر چه سریع‌تر کارهای مشتریان را با امنیت بیشتری به انجام برسانید. تعمیر کارتخوان توسط مجموعه‌های گوناگونی به انجام می‌رسد. شما باید بهترین مجموعه را برای انجام این کار انتخاب کنید. به طور کلی دلایل مختلفی وجود دارند که منجر به خرابی کارتخوان‌ها خواهند شد. برای تعمیر آن‌ها می‌توانید با شرکت توسعه ریز کامپیوتر ایران در تماس باشید. در ادامه به صورت گسترده‌تر این مسئله را برای شما تشریح خواهیم کرد. همراه ما باشید.

تعمیر انواع کارتخوان

چه مواردی باعث خرابی کارتخوان خواهند شد؟

شاید این سوال برای شما مطرح شود که چه دلایلی باعث خواهند شد شما به تعمیر کارتخوان نیاز پیدا کنید. دلایلی که برای این امر وجود دارند، بسیار گسترده و مفصل بوده و شما باید به خوبی تمامی آن‌ها را شناسایی کنید. از مهم‌ترین و رایج‌ترین دلایل می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

• اگر دستگاه از ارتفاع زیادی با زمین برخورد کند، در آن صورت به تعمیر نیاز خواهد داشت.

• زمانی که به دستگاه ضربه وارد شود، در آن صورت شاهد tamper شدن دستگاه خواهید بود.

• اگر بر روی دستگاه انواع مایعات همچون آب و نوشیدنی ریخته شوند، در آن صورت می‌تواند خرابی دستگاه را منجر شود.

• زمانی که به صورت پی در پی دستگاه را خاموش و روشن کنید، در آن صورت هنگ خواهد کرد و یا به مشکل tamper دچار خواهد شد. اگر نسبت به استفاده از دستگاه‌های کارتخوان آشنایی نداشته باشید، در آن صورت عملکرد شما باعث خرابی و نیاز به تعمیر کارتخوان خواهد شد.

• همچنین گاهی اوقات متوجه می‌شوید دستگاه شارژ را نگه نمی‌دارد؛ این به دلیل خراب و یا فرسوده بودن باتری دستگاه است. پس باید هر چه سریع‌تر نسبت به تعویض باتری آن اقدامات لازم را به انجام برسانید.

• یکی دیگر از دلایل خرابی کارتخوان، خراب شدن بخش چاپگر است.

• مدام در شارژ بودن دستگاه نیز باعث خراب شدن کارتخوان و در نهایت نیاز به تعمیر خواهد شد.

به طور کلی لازم به ذکر است مدت زمانی که طول می‌کشد تا دستگاه به صورت کامل شارژ شود، 6 ساعت است. اگر بیشتر از این در شارژ بماند، در آن صورت به برد اصلی آسیب وارد خواهد شد؛ از این رو برای اینکه بتوانید عمر دستگاه را افزایش دهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم در زمان آدابتور را جدا کنید. سالم ماندن باتری تنها با این روش امکان‌پذیر است.

تعمیر دستگاه کارتخوان

تعمیر کارتخوان را به کجا بسپاریم؟

امروزه تعداد شرکت‌هایی که کار تعمیر کارتخوان را انجام می‌دهند، افزایش پیدا کرده است. حالا این سوال مطرح می‌شود که آیا کار تمامی آن‌ها خوب است و می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد یا خیر؟ در حال حاضر یکی از بهترین مجموعه‌ها که در زمینه تعمیر دستگاه‌های کارتخوان در حال فعالیت بوده، شرکت توسعه ریز کامپیوتر ایران است. این مجموعه برای انجام فرایند تعمیرات، از بهترین نیروها و مهندسان بهره می‌برد؛ به همین علت شما می‌توانید با خیالی راحت فرایند تعمیرات را به این مجموعه بسپارید. متخصصان این مجموعه در ابتدای امر به صورت کامل دستگاه را عیب‌یابی می‌کنند. بعد از آن تلاش خود را به کار می‌گیرند تا مشکل مربوطه را به صورت کامل حل و فصل کنند. در صورت که فرد تعمیرکار اطلاعات لازم را از این موضوع نداشته باشد، نمی‌تواند فرایند عیب‌یابی را به خوبی انجام دهد. نتیجه این کار به هدر رفتن زمان و هزینه خواهد بود.

چگونه از دستگاه کارتخوان خود مراقبت کنیم؟

حالا که بحث تعمیر کارتخوان داغ است، اجازه دهید شما را با نکاتی آشنا کنیم که باعث مراقبت هر چه بهتر از دستگاه‌های پوز خواهند شد. مهم‌ترین نکات گزینه‌های زیر را به خود اختصاص داده‌اند:

• دستگاه کارتخوان خود را تمیز کنید

اولین نکته‌ای که باید با شما به اشتراک بگذاریم این بوده که شما هر چند وقت یک بار نیاز است تا نسبت به تمیز کردن دستگاه کارتخوان خود اقدام کنید. هد مغناطیسی مهم‌ترین بخشی است که در دستگاه‌های کارتخوان می‌توانید مشاهده کنید. این هد وظیفه خواندن اطلاعات را برعهده دارد. این هد برای اینکه بتواند عملکرد درست و قابل‌قبولی را از خود به نمایش بگذارد، نیاز دارد تا کاملا تمیز و عاری از هرگونه گرد و غبار باشد. برای تمیز کردن هد مغناطیسی در ابتدا نیاز است تا دستگاه را خاموش کرده و از برق جدا کنید. نکته بسیار مهمی که باید مطرح کنیم این است که فرایند تمیز کردن به هیچ عنوان نباید با کمک مواد ضد عفونی‌کننده انجام شود.

• از باتری کارتخوان نگهداری کنید

همانطور که می‌دانید عمر باتری‌ها به مرور زمان کم شده و در نهایت شارژ را در مدت زمان کوتاه‌تری نگه می‌دارد. حتما از شارژر خود دستگاه استفاده کنید. همچنین به مدت طولانی دستگاه را روشن نگه ندارید. لازم به ذکر است قبل از اینکه باتری کارتخوان به 15 درصد برسد، نیاز است تا آن را به شارژ متصل کنید. در این صورت می‌توانید عمر باتری را افزایش دهید. همچنین هنگامی که دستگاه روشن است نباید آن را به شارژ متصل کنید. این کار باعث آسیب وارد شدن به باتری خواهد شد.

• امنیت دستگاه کارتخوان خود را تامین کنید

نکته دیگر درباره امنیت دستگاه کارتخوان است. کارتخوان را می‌توانیم مانند یک کامپیوتر کوچک به حساب بیاوریم. اگر به آن ضربه وارد کنید و یا پیچ‌های آن را دستکاری کنید، در آن صورت دستگاه قفل خواهد شد. اگر دستگاه قفل شود، در آن صورت تنها شرکتی که پشتیبانی ارائه می‌دهد می‌تواند قفل آن را باز کند. اگر کار تعمیر کارتخوان را به افراد نابلد و غیر متخصص بسپارید، در آن صورت ممکن است باعث قفل شدن دستگاه شما شود. همچنین دستگاه شما را دچار تهدید امنیتی خواهد کرد. این کار عواقب مالی زیادی را می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد.

تعمیر انواع پوز

علت خطای tamper چیست؟

همانطور که اشاره کردیم یکی از رایج‌ترین خطاهایی که می‌توانید مشاهده کنید خطای tamper است. زمانی که خطای tamper نشان داده می‌شود، ممکن است به دلیل خطای نرم‌افزاری و یا سخت‌افزاری باشد. در زیر می‌توانید لیستی از علل خطای tamper را مشاهده کنید که هر کدام بسیار حائز اهمیت هستند:

• خطای tamper می‌تواند به دلیل تمام شدن باتری باشد.

• این خطا ممکن است به این دلیل باشد که قطعات سخت‌افزاری دستگاه بر اثر رطوبت، گرد و غبار، سرما و گرما آسیب‎‌دیده باشند.

• اگر پیچ‌های دستگاه دستکاری یا شل شده باشند، در آن صورت دوباره ممکن است ارور tamper را مشاهده کنید.

• اختلالات برقی نیز باعث خواهند شد تا خطای tamper ایجاد شد.

• همچنین سوختن برد دستگاه نیز باعث به وجود آمدن این خطا خواهد شد.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم به بررسی تعمیر کارتخوان بپردازیم. عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند باعث خرابی دستگاه شوند. تعمیرکاران باید این عوامل را شناسایی کرده و سپس نسبت به تعمیر آن‌ها اقدام کنند. شرکت توسعه ریز کامپیوتر ایران در زمینه تعمیر انواع کارتخوان فعال بوده و شما می‌توانید با تماس از بهترین مهندسان و تعمیرکاران متخصص بهره‌مند شوید. تمامی راه‌های ارتباطی در سایت درج شده‌اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − نه =